مجید کثیری
مجید کثیری

من مجید کثیری هستم، متولد ۱۳۵۸. به شوخی می‌گویند قبل از اینکه زبان باز کنم و بابا مامان بگویم، قلم دست گرفتم بابا مامان را «نوشتم». زودتر از کلاس اولم الفبا و قدری نوشتن را یاد گرفتم و برای همین در مدرسه، همیشه کمی جلوتر از دیگران در نوشتن بودم. هیچ‌وقت یک نویسنده‌ی مطرح نشدم (البته آرزویش را هم نداشتم) ولی مشق و انشای دیگران را می‌نوشتم و جای آن، خوراکی و تیله و کارت بازی، و یا کالای لوکس دهه‌ی ۶۰، موز، می‌گرفتم. به خاطر همین انشانویسی‌ها من معمولا یک تابستان خود را به چندین روش مختلف می‌گذراندم.

میل به نوشتن، با دفتر خاطرات و روزنامه‌دیواری‌های دوران مدرسه و انشانویسی (برای خودم و دیگران) ادامه یافت، تا به دوران دانشجویی و بعد از آن به وبلاگ‌نویسی و خبرنگاری آزاد رسید، دورانی که مصادف شد با سال ۷۶ و انفجار مطبوعات و روزنامه‌ها و ما دانشجوهایی که در آن بحبوحه، غرق در موج عظیم محتوای آن دوران شده بودیم. موجی که البته در برابر موج محتوای وب و تلگرام امروز خیلی کوچک بود ولی خیلی‌ها را با خود برد.

اکنون هم همان کاری را می‌کنم که در مدرسه می‌کردم اما به نوعی دیگر. اخبار رسمی را به لطف تیمی از بهترین‌ها تاسیس کرده‌ایم که اولین نیوزوایر بین‌المللی در ایران است و برای دیگران می‌نویسد، آن را در هزاران رسانه داخلی و جهانی منتشر می‌کند، آن را توزیع و پربازدید می‌کند و در نهایت برای مشتری، روابط عمومی و اطلاع‌رسانی و بازاریابی محتوایی را توسعه می‌دهد. ما در اخبار رسمی می‌خواهیم مرجع و درگاه توزیع محتوای کسب‌وکارها باشیم و گنج ارزش‌های بی‌پایان آنها را با روابط عمومی به دنیا نشان دهیم.

با اخبار رسمی، تجربه‌ی کارآفرینی در اکوسیستم استارتاپی ایران را با همه چالش‌ها و دردسرها و هیجاناتش تجربه کردم و امروز افتخار خدمت‌رسانی به هزاران کسب‌وکار کوچک و بزرگ و اجرای بیش از ۳۰ هزار کمپین رسانه‌ای و ۶۰۰ هزار پوشش خبری برای این شرکت‌ها داشته‌ایم.
همیشه در مدرسه و در حال یادگیری‌ام و ممنون از معلم انشایی که امروز به من گفت: خودت را معرفی کن و داستانت را بگو!

سوابق آموزشی

نام دوره

مکان

سال

برگزاری بیش از ۵۰ کارگاه و سمینار در حوزه‌ی روابط عمومی و برند
برگزاری ۸ دوره بازاریابی محتوایی در موسسات مختلف
استاد در دوره‌های MBA و DBA دانشکده مدیریت دانشگاه تهران
استاد دوره‌های روابط عمومی دانشگاه جامع علمی و کاربردی

مدارک تحصیلی

رشته تحصیلی

دانشگاه

مدرک

کارشناس مدیریت تبلیغات تجاری و MBA
از سازمان مدیریت صنعتی
لیسانس

سوابق کاری

نام شرکت

از تاریخ

تا تاریخ

مدیرعامل و بنیانگذار سامانه‌ی اخبار رسمی، نخستین نیوزوایر بین‌المللی ایران
1393
تا کنون
۱۲ سال تجربه روزنامه‌نگاری در رسانه‌های آفلاین و آنلاین
1388
تا کنون
تجربه‌ی مشاور روابط عمومی و بازاریابی محتوایی ده‌ها برند داخلی و بین‌المللی
1390
تا کنون

سوابق تألیف/ترجمه

عنوان کتاب/مقاله

تألیف یا ترجمه

ناشر

سال نشر