سوالات پر‌تکرار​

تنها با پرداخت وجه، امکان حضور در دوره‌های گاتریم وجود ندارد. ما به همسان بودن دانش‌پذیران در دوره‌های آموزشی توجه می‌کنیم. با این کار تلاش می‌شود دوره به شکلی برگزار شود که شرکت‌کنندگان در دوره، هم‌پا و هم‌قدم، با هم در مسیر رشد و یادگیری، گام‌های تحول‌آفرین خود را برداشته، به اهداف تعیین شدۀ آموزشی دست پیدا کنند.

یکی از مهم‌ترین اهدافی که در گاتریم به آن توجه ویژه داریم، موضوع عدالت آموزشی است. عدم وجود منابع مناسب در شهرهای کشورمان، ایران، یکی از دغدغه‌های ما است. علاوه بر دوره‌های آنلاین که در گاتریم برنامه ریزی می‌شود و همۀ عزیزان از سراسر کشور از آن استفاده می‌کنند، دوره‌های حضوری نیز در سراسر کشور اجرا می‌شود. می‌دانیم که با وجود اهمیت دوره‌های آنلاین و سادگی استفاده از آنها، دوره‌های حضوری، مخاطبان خاص خود را دارند و در پاسخ به این مهم، دوره‌های مختلفی در شهرهای مختلف کشور با همراهی اساتید برجسته و توانمند گاتریم برگزار می‌شود.

آموزش‌های درون سازمانی و ضمن خدمت یکی از مهم‌ترین حوزه‌های آموزش است. این دوره‌ها، به رشد و اعتلای دانش و مهارت‌های فنی و اجرایی کارکنان شرکت‌ها و سازمان‌ها کمک می‌کنند. یکی از بخش‌های مهم و مورد توجه در حوزۀ منابع انسانی، بحث آموزش ضمن خدمت محسوب می‌شود و گاتریم در این مسیر، همراه شرکت‌ها و سازمان‌ها در برداشتن این گام‌های تحول‌آفرین درون سازمانی است.

معمولاً در دوره‌های آموزشی از حضور اساتیدی استفاده می‌شود که در حوزۀ تدریس خود از دانش و معلومات مناسبی بهره‌مند هستند. ما در گاتریم، علاوه بر این، روی سه موضوع حساسیت ویژه داریم.
اساتید گاتریم علاوه بر بهره‌مند بودن از دانش و نظرایات تئوریک روز در حوزۀ تدریس باید دارای خروجی و موفقیت در همان حوزه باشند. به نظر ما، مهم‌ترین اصل برای برداشتن گام‌های تحول آفرین در مسیر رشد و توسعۀ در حوزه‌های مهارتی، استفاده از اساتیدی است که خود، در فضای کسب و کار فعالیت کرده باشند و داری خروجی‌هایی ملموس و مشهود باشند.
همچنین، توان ارائۀ سرفصل آموزشی موضوع بسیار مهمی در انتخاب اساتید در دوره‌های آموزشی گاتریم است. می‌دانیم که بسیاری از توانمندان حوزۀ کسب و کار، حتی با وجود داشتن احاطه بر موضوعات دانشی و تئوریک، توان ارائه و انتقال تجربیات و مهارت‌های خود را ندارند. تنها اساتیدی امکان همکاری با گاتریم را دارند که علاوه بر دو مورد گفته شده، توان ارائۀ مطالب و تجربیات را به شکل مناسبی داشته باشند.
از دیگر مواردی که در همکاری با اساتید مورد توجه قرار میگیرد توانایی آموزش رفتار حرفه‌ای و ارتباطات موثر در دنیای واقعی کسب و کار است، موضوعی که به نظر ما، در کنار آموزش مهارت‌های فنی، از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

پرداخت هزینه‌های دوره‌های آموزشی بستگی به دوره‌هایی که برگزار می‌شود دارد. به عنوان مثال، دوره‌های آموزش ضمن خدمت کارکنان سازمان‌ها و نهادها، ترتیبات خاص خود را دارد که طی تماس با واحد آموزش تعیین می‌شود (تماس بگیرید). همچنین دوره‌های آموزشی که افراد به صورت شخصی در آن ثبت‌نام می‌کنند شرایط خاص خود را دارند که بسته به دوره تغییر می‌کنند. در هر دورۀ آموزشی، شیوۀ پرداخت هزینه‌ها و میزان آن به شکل مجزا در صفحۀ معرفی و ثبت نام دوره درج شده است که باید به آن مراجعه کنید (لیست دوره‌های آموزشی در حال ثبت نام).

در دوره‌های ضمن خدمت سازمان‌ها و نهادها، هماهنگی زمان طی جلسات حضوری انجام می‌شود.
در دوره‌هایی که افراد به شکل انفرادی در آنها ثبت‌نام می‌کنند، تلاش می‌کنیم با توجه به شرایط شغلی دانش‌پذیران، روز و ساعت برگزاری دوره‌ها را تعیین کنیم. معمولاً کلاس‌های گاتریم بعد از ظهرها و از ساعت 16:00 به بعد تعیین می‌شود تا افراد بیشتری بتوانند از این دوره‌ها بهره‌مند شوند. همچنین برخی دوره‌ها به شکلی تنظیم می‌شود که طی روزهای پایانی هفته و به صورت فشرده برگزار شوند تا عزیزانی که در طی هفته امکان حضور در کلاس‌ها را ندارند بتوانند در این دوره‌ها شرکت کنند.
برای دوره‌هایی که در شهرهای مختلف برگزار می‌شود هم معمولاً از همین روش استفاده می‌شود تا امکان بهره‌گیری از اساتید مجرب در این دوره‌ها میسر باشد.

در گاتریم، اصل بر مهارت آموزی است، نه صدور مدرک. ما در گاتریم هیچ مدرکی صادر نمی‌کنیم. تنها، گواهی حضور در دوره، آن هم فقط به تعدادی از شرکت‌کنندگان که استانداردهای مشخص شده برای پایان دوره‌های گاتریم را داشته باشند دریافت می‌کنند. پرداخت وجه ثبت‌نام هیچ الزامی برای گاتریم دربارۀ صدور گواهی حضور ایجاد نمی‌کند.

بله! یکی از مهم‌ترین ارزشهای افزودۀ دوره‌های آموزشی گاتریم، امکان معرفی شرکت‌کنندگان نخبه و متمایز به سازمان‌ها، شرکت‌ها و موسسات است. بر اساس نیاز شرکت‌ها و سازمان‌ها، دانش‌پذیران متفاوت و متمایز که داری صلاحیت‌های تعیین شده توسط سازمان‌ها هستند معرفی می‌شوند. سازمان‌ها و شرکت‌هایی که علاقه‌مند به جذب نیرو از دانش‌پذیران گاتریم هستند می‌توانند با ما تماس بگیرند.

طول دوره‌های آموزشی با توجه به موضوع دوره و اهداف آموزشی و مهارتی تعیین می‌شود. از دوره‌های مهارتی کوتاه مدت چهار ساعته تا دوره‌های جامع بلند مدت 120 ساعته در برنامۀ آموزشی گاتریم وجود دارد. محل برگزاری دوره‌ها در محل‌هایی مناسب انتخاب می‌شود که از استاندارد بالا برخوردار باشند، از جمله کلاس‌های واقع در شتابدهنده‌ها، مراکز رشد و نوآفرینی و مانند آنها. در انتخاب محل برگزاری دوره‌های آموزشی علاوه بر استاندارد بودن فضای آموزشی به موضوع مهم ایاب و ذهاب شرکت‌کنندگان توجه می‌شود. همچنین توجه بسیاری روی انتخاب محل‌های نزدیک به ایستگاه‌های اتوبوس، مترو و تاکسی وجود دارد تا بتوان از این طریق در هزینه‌های دانش‌پذیران صرفه‌جویی شود.

 

بله! یکی از رسالت‌های اصلی گاتریم، پرورش نیروی کارِ متناسب برای حضور در فضای کار و کسب است. طبیعی است تمام تلاش ما در پایان دوره‌ها معطوف به معرفی نخبگان و برگزیدگان هر دوره به موسسات و سازمان‌ها و شرکت‌ها خواهد بود.

 

دوره‌های مختلف، شرایط متفاوتی دارند؛ اما در تمام آنها تسهیلات ویژه‌ای برای ثبت‌نام گروهی در نظر گرفته شده که در داخل هر دوره به صورت مجزا مشخص شده است. همچنین میتوانید با ما تماس بگیرید؛ راهنمایی‌های لازم و شرایط خاص را متناسب با شرایط حضور شما فراهم میکنیم.

 

علاوه بر ثبت‌نام گروهی که تخفیف‌های خاص خود را دارد (و برای هر دوره به شکل مجزا تعیین می‌شود)، تخفیفهای دیگری نیز برای دانشجویان، خانوادۀ محترم فرهنگیان، اساتید دانشگاه، شهدا، جانبازان و رزمندگان در نظر گرفته شده است که جزئیات کامل را میتوانید در صفحۀ تخفیف‌های دوره‌های آموزشی ملاحظه کنید.